UWAGA! Dołącz do nowej grupy Olsztyn - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Spotkanie z Antoniną Tosiek w Planecie 11


W Olsztynie odbędzie się spotkanie z Antoniną Tosiek, autorką książki „Przepraszam za brzydkie pismo”. Wydarzenie zaplanowane jest na dziś, o godz. 17.00 w Planecie 11. Tematem rozmowy będą historie kobiet z polskiej wsi, które dokumentowały swoje życie w pamiętnikach, a także ich wpływ na społeczeństwo.

Antonina Tosiek w swojej książce porusza trudne tematy związane z doświadczeniami kobiet, które w latach 1933–1995 brały udział w konkursach literackich. Publikacja opiera się na pamiętnikach przesyłanych przez uczestniczki, a ich liczba osiągnęła nawet 90 tysięcy. Dla wielu autorek, prowadzenie dzienników stało się istotnym sposobem na wyrażenie własnych myśli, uczucia i przeżyć, a także do walki z obowiązującymi wówczas normami społecznymi.

Na spotkaniu, które poprowadzi Joanna Wilengowska, uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o przemianach zachodzących w polskiej wsi w XX wieku, analizowanych z perspektywy kobiet. Wydarzenie to jest częścią większego projektu „Olsztyn – Biblioteka po drodze”, który został dofinansowany z Funduszu Promocji Kultury, będącego inicjatywą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie z Antoniną Tosiek stanowi doskonałą okazję do zgłębienia tematu, który często był pomijany w publicznych debatach.

Źródło: Urząd Miasta Olsztyn


Oceń: Spotkanie z Antoniną Tosiek w Planecie 11

Średnia ocena:4.63 Liczba ocen:6


Zobacz Także